Програма стажування у Верховній Раді України 2014–2015 рр. успішно стартувала!

10 листопада 2014 р. розпочалася Програма стажування у Верховній Раді України. Цей рік стане ювілейним – уже протягом 20 років український Парламент гостинно відчиняє двері перед активною молоддю з усіх куточків України для отримання нових знань, практичних навичок та безпосередньої участі в законотворчому процесі.

Цього року 105 дівчат та хлопців пройдуть стажування у секретаріатах комітетів та Апараті Верховної Ради України, Адміністрації Президента України та Міністерстві закордонних справ України. Попереду інтернів чекають 8 місяців роботи в підрозділі стажування, ексклюзивні навчальні курси і тренінги, зустрічі з провідними діячами політичного, громадського, культурного, наукового простору, екскурсії та реалізація власних ініціатив.

Розпочалася Програма 2014–2015 рр. урочистою церемонією відкриття, що відбулася у конференц-залі будинку українського Парламенту. Першим до інтернів звернувся та поділився порадами щодо наступних місяців стажування заступник Голови ВРУ Руслан Кошулинський. Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайєтт у своєму вітальному слові наголосив на нових викликах, які сьогодні стоять перед Україною, та можливостях і відповідальності, які відкриваються перед інтернами у зв’язку з цим.

Директор Програми USAID «Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» Едвард Рахімкулов, який знайомий з Програмою стажування з часу її заснування в 1995 р., дав інтернам цінні настанови: можливості, які відкриються перед ними, часто можуть бути геть несподіваними – головне побачити їх; зберігати стійкість і не розчаровуватися, якщо очікування виявляться завищеними; усвідомити, у наскільки унікальний час випало стажуватися, він складний, але водночас відкриває більше горизонтів.  

За словами виконавчого директора Фонду Східна Європа Віктора Ляха, Програма стажування дарує учасникам більше віри в себе й ентузіазму для майбутніх звершень. Водночас у своїй промові пан Віктор звернув увагу і на роль «Ліги інтернів» у розширенні можливостей для української молоді та встановленні й розвитку зв’язків між випускниками Програми, а місія Фонду – допомогти організації стати справді сталою.

Наостанок до інтернів 2014–2015 рр. звернувся випускник Програми, а сьогодні народний депутат України VII скликання Валерій Карпунцов: «Як правило, більшість з вас – лідери серед молоді. Переконаний, що ви – патріоти, які отримали можливість впливати на зміни в країні. Я вірю, що ви використаєте наданий шанс».

Закінчилася урочиста церемонія відкриття Програми стажування у Верховній Раді України 2014–2015 рр. врученням посвідчень учасника та традиційним спільним фото біля будинку Парламенту України.

Нагадаємо, що з 2014 р. Програма стажування у Верховній Раді України є частиною проекту, що реалізує ГО «Ліга інтернів» за підтримки Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво». Програма USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа, сприяє становленню підзвітного, відповідального і демократичного представницького органу – Парламенту України. 

Українська