Зустріч інтернів з народним депутатом України, членом Комітету з питань правової політики та правосуддя - Ігорем Алексєєвим

img_8794.jpg

21 березня про свій життєвий шлях, досвід роботи в юриспруденції (у виконавчих і законодавчому органах влади) розповідав інтернам Ігор Алексєєв – практикуючий юрист, народний депутат України VIII скликання, член Комітету з питань правової політики та правосуддя. Дві години були насичені актуальними запитаннями від інтернів та не менш цікавими відповідями шановного гостя.

Під час зустрічі дискутували на різні теми. Підіймалися питання ролі народного депутата як особливого суб’єкта формування політики держави. «Роль особистості може нівелюватись лише в певній мірі, але окремий індивід може бути успішним за умов наполегливої роботи, бажанні розпочати процес і його завершити», – зауважив політик. Безперечно важливим елементом успішного управління всіма процесами, що оточують політика, є команда фахівців та однодумців.

Відомим є той факт, що на народного депутата України законодавчо покладається велика кількість обов’язків, які він має виконувати у визначені часові проміжки. Тому інтерни поцікавилися секретами розподілу часу Ігорем Сергійовичем та тим, як йому вдається чи не вдається опрацьовувати законопроекти та пропозиції до них з розумінням усіх нюансів та деталей.

Політик зауважив, що важливим є розуміння нагальності питання, яке висвітлюється законопроектом, а також розуміння «політичного запиту», тобто його актуальності саме на цей «порядок денний» в Україні. Розуміння цього явища, безперечно, приходить з досвідом. Так, важливу роль у здійсненні аналізу законопроектів відіграють помічники-консультанти народних депутатів України.

 Окремо інтерни обговорили з Ігорем Сергійовичем, як членом Комітету з питань правової політики та правосуддя, актуальні питання призначення судової експертизи в кримінальному провадженні та її зв'язок з судовою реформою, яка наразі реалізується в Україні. Не оминули увагою й обговорення необхідності ратифікації Україною Римського статуту, пропозицій щодо скасування депутатської недоторканності та проблеми неособистого голосування народними депутатами України.

Ігор Алексєєв вважає, що найкращою відповідальністю за порушення правил особистого голосування мала б бути політична відповідальність, що проявлятиметься в позбавленні депутатського мандата. Політик зауважив, що загроза політичній кар’єрі і буде основною мотивацією до попередження «кнопкодавства».

img_8769.jpg

Народний депутат звернув увагу інтернів на важливість цього етапу їхнього життя, а саме стажування в Апараті Верховної Ради України, оскільки воно надає можливість отримати «політичне щеплення» на майбутнє з метою накопичення вже якісно нового досвіду роботи в парламенті. Також Ігор Алексєєв побажав інтернам, щоб перебування на Програмі стажування було не лише пізнавальним, а й корисним з погляду реалізації планів на майбутнє.

Росохата Дар’я
інтернка Секретаріату Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Undefined