24 листопада в об’єктиві редколегії інтернів 2011–2012 рр.

Четвер 24 листопада подарував інтернам особливий настрій, адже цього дня знову всі разом змогли зустрітися: і волонтери, й інтерни повного та неповного робочого дня Верховної Ради України та центральних органів виконавчої влади.

На порядок денний були винесені лекція В. П. Крижанівського «Законотворчість і Регламент Верховної Ради України» та організаційна зустріч з координаторами Програми стажування щодо звітування, заяв про відсутність тощо.

Цікавим наповненням та незвичайним стилем викладу матеріалу можна відзначити лекцію першого Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації пана В. П. Крижанівського. Приклади з політичного життя країни, світу, біографії відомих постатей та історичні факти досить уміло впліталися в загальну канву оповіді, робили її яскравою, цікавою, контрастною.

Виступ лектора був насичений різноманітними прислів’ями, крилатими висловами та аналогіями. Завдяки цікавій манері викладу матеріалу, умінню підтримувати діалог, вести полеміку аналіз основних статей Регламенту, процедур, пов’язаних з їхньою реалізацією, рішень Конституційного Суду України та їх значення для політичного життя країни не залишили байдужим нікого з присутніх. Володимир Крижанівський не просто розповідав про юридичну процедуру законотворення та закони «Про Регламент Верховної Ради України», «Про вибори народних депутатів України», а навчав інтернів логічного мислення, критичності, системності, казуїстики.

Друга половина дня також мала практичне спрямування, зокрема, учасники Програми стажування дізналися про терміни звітування та його форми (табелі, заяви, звіти).

Цього дня інтерни отримали багато корисної інформації про організацію діяльності Верховної Ради України, процедуру законотворення тощо. У той же час вони мали змогу ще раз пересвідчитися у професійності лекторів, координаторів Програми. А найголовніше – це був черговий день навчання, переймання досвіду та розвитку себе та своїх вмінь.

Базима Анна, 
інтерн Комітету з питань науки і освіти
Українська