Богдан Глоба: «Нема поняття окремих прав людини. Є права, які людині не доступні»

20 жовтня у рамках Програми стажування в Адміністрації Президента України інтерни зустрілися з правозахисником, виконавчим директором ВБО «Точка опори», помічником народного депутата України Григорія Немирі Богданом Глобою. Зустріч була присвячена обговоренню поняття права людини у різних вимірах, а також дискримінації людини за різними ознаками – наприклад, інвалідністю, приналежністю до іншої етнічної спільноти, раси, релігії тощо.

Відповідаючи на питання інтернів про індекс корпоративної рівності, який визначається ВБО «Точка опори», гість розповів про американську та європейську моделі усунення дискримінації на робочому місці, а також її економічне обґрунтування. Також пан Богдан навів як приклад експеримент «Всесвіт 25», результати якого показали, що перебування однорідної групи істот в ідеальних умовах все одно призводить до їх вимирання. Саме тому групи, до роботи в яких залучені люди з різними ознаками, більш продуктивні ніж однорідні групи.

Для України тема протидії дискримінації на робочому місці нова. Індекс корпоративної рівності покликаний насамперед допомогти роботодавцю зрозуміти це явище та навчитися виявляти й усувати можливості для дискримінації. Адже, як переконаний гість, суспільство розвивається тільки тоді, коли всі люди задіяні в суспільних процесах, у тому числі трудових.

Також на зустрічі йшлося про дискримінацію прав людини за різними ознаками: різних етнічних груп (наприклад, ромів), представників ЛГБТ-спільноти, прихильників різних релігій тощо.

«Кожен з нас належить до якоїсь меншини за певною ознакою – атеїсти, мусульмани, вегетаріанці тощо. Міняючи ситуацію чи оточення, ми не уникнемо меншості, тому потрібно будувати таке суспільство, яке було б толерантним до будь-якої ознаки. Адже немає окремих прав людини, є права, які людині не доступні».

Українська