Інтерни цікавляться бізнесом

26 січня 2012 року інтерни Верховної Ради та центральних органів виконавчої влади України мали змогу почути вступну лекцію до курсу «Перспективи розвитку інноваційного бізнесу в Україні». Лектори  Владислав Цигода, випускник Програми парламентського стажування 2009–2010 рр., спеціаліст у галузі бізнес-планування та розробки бізнес-презентацій, переможець трьох міжнародних конкурсів із бізнес-планування, трьох київських міських конкурсів бізнес-планів, неодноразовий переможець всеукраїнських конкурсів інноваційних ідей, дворазовий фіналіст найбільш престижного Всеукраїнського конкурсу технологічного бізнесу «Інноваційний прорив» (у 2009 та 2011 роках), та Дмитро Мельниченко, аналітик, фіналіст Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний прорив 2011», півфіналіст Міжнародного конкурсу стартапів «New Europe Venture Contest».

Лекція виявилася дуже насиченою та інформативною. Було здійснено короткий огляд сучасної ситуації на ринку різноманітних молодіжних бізнес-проектів у галузі економіки, соціальної сфери, ІТ-технологій тощо.

На початку зустрічі всі інтерни приєдналися до обговорення таких понять, як бізнес-план, стартап, бізнес-інкубатор, бізнес-модель, бізнес-акселератор. Владислава цікавило, чи серед інтернів є такі, що мають ідеї для створення власного бізнесу: чи складали бізнес-плани, чи створювали бізнес-проекти. Лектор неодноразово зазначив, що у процесі вивчення курсу старанні слухачі зможуть навчитися заробляти гроші, втілюючи свої ідеї або налаштовуючись на хвилю бачення перспектив сучасного бізнесу в Україні.

Пан Владислав рекомендував починати свою діяльність у напрямку інноваційного бізнесу саме в Україні, а вже потім виходити на ринки таких країн, як Росія, Нідерланди, Великобританія, США тощо. Лектори надали низку найбільш популярних та корисних адрес сайтів, де є інформація про ті чи інші конкурси проектів, де можна спробувати себе у бізнес-інкубаторі чи акселераторі та звернутися у спонсорські фонди. Варто зазначити, що до таких конкурсів проектів належать «Інноваційний прорив», конкурс, який проводиться за підтримки КМДА та фонду Катерини Ющенко тощо.

Ця лекція – реальна можливість для інтернів задуматися над тим, який саме бізнес вони хочуть розпочати і чи бажають цього взагалі. З огляду на кількість питань до пана Владислава можна зробити висновок, що зустріч виявилася вдалою та плідною. Інтерни з нетерпінням чекатимуть продовження курсу та спілкування з лекторами.

Катерина Гайтан,
інтерн Секретаріату Керівника
Апарату Верховної Ради України

 

 
 
Українська