Інтерни долучилися до комітетських слухань "Надання невідкладної допомоги при ДТП та "безпечна дорога" як елементи забезпечення безпеки дорожнього руху"

28 листопада 2011 року інтерни Верховної Ради та центральних органів виконавчої влади України взяли участь у комітетських слуханнях "Надання невідкладної допомоги при ДТП та "безпечна автодорога" як елементи забезпечення безпеки дорожнього руху".

Слухання були ініційовані Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України. У вступному слові Голова Комітету Віктор Швець зазначив, що, незважаючи на наявну правову базу та зусилля органів державної влади України, спрямовані протягом останніх років на підвищення безпеки дорожнього руху в Україні, а також на певні позитивні результати цієї роботи, сфера безпеки дорожнього руху в Україні все ще потребує ретельної уваги як зі сторони законодавця, так і зі сторони органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронної системи.

До участі у слуханнях та виступів були запрошені народні депутати України, представники міністерств, Генеральної прокуратури України, Державної служби автомобільних доріг України, Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, провідні вчені, фахівці у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, представники міжнародних та громадських організацій.

Володимир Малишев, Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення і парламентського контролю за діяльністю органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, звернувся до присутніх із доповіддю «Рівність перед законом на українських дорогах», у якій згадав про проблему безкарності порушень правил дорожнього руху українськими чиновниками та навів реальні приклади з життя. Павло Костенко, Голова Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, наголосив, що потрібно вносити зміни в закони, які регулюють дорожній рух, щоб водії не залишалися непокараними навіть за дрібні порушення. Олександр Сітенко, президент ГО «Товариство учасників руху», академік АН технологічної кібернетики України, звернув увагу на важливість правильної дорожньої розмітки та інформування про способи, які допоможуть зберегти життя дітей на дорогах. Експерт із Австралії Джоб Соамс поділився досвідом державного регулювання дорожнього руху у своїй країні.

За результатами обговорення Комітет ухвалив рекомендації Верховній Раді України, Генеральній прокуратурі України та міністерствам, у яких зазначено, на що саме має звернути увагу державний орган з метою зниження кількості жертв ДТП. Усі пропозиції було складено відповідно до Глобального плану дій ООН із забезпечення безпеки дорожнього руху 2011–2020 рр.

Комітетські слухання ще раз підтвердили важливість тісної співпраці органів законодавчої, виконавчої та судової влади в Україні з метою вирішення важливих суспільних питань. А кожен інтерн зміг ознайомитися із думками різних впливових людей, присутніх на слуханнях.

 

Лисяк Леся,  
інтерн Європейського центру інформаційної
підтримки Верховної Ради

 

Українська