Інтерни обговорили питання зовнішньої політики України разом з Антоном Кучухидзе

Політичний експерт у міжнародній політиці закцентував увагу на перспективах відносин Україна-США та санкціях Сполучених Штатів проти Коломойського.

Під час проходження Програми стажування інтерни мають змогу навчитися орієнтуватися в широкому колі міжнародних питань, які як позитивно, так, на жаль, і негативно впливають на діяльність України на міжнародній арені, що має негативний вплив на життя звичайних українців. З огляду на трагічні події, які спричинили втрату Криму, військовий конфлікт на Донбасі та кризу в економіці і соціальній сфері, українська політична еліта почала здійснювати повномасштабну інтенсифікацію контактів з керівництвом США, зокрема з питань зміцнення національної безпеки. З боку партнера і його союзників було запроваджено консолідовану санкційну політику, яка з часом принесла певні результати. Щоб докладніше опанувати особливості цієї політики, на наш захід був запрошений Антон Кучухидзе – політичний експерт із міжнародної політики, який виступив за темою: «Перспективи відносин Україна - США. Санкції США проти Коломойського».

Висвітлюючи останні події, пов'язані з введенням санкцій щодо кінцевих бенефіціарів деяких українських фінансово-промислових груп, експерт стверджує: санкції є політико-правовим механізмом стримування однією стороною неправомірних дій іншої сторони щодо суб'єктів міжнародного права, юридичних та фізичних осіб. Санкції проти олігархів здебільшого застосовують як боротьбу з корупцією, оскільки корупція залишається головною внутрішньою проблемою України. Ігнорування цієї проблематики може спричинити втрату віри суспільства в демократичні перетворення та подальше соціально-економічне відставання від європейських країн.

Також обговорили особливості економічного співробітництва між США, ЄС та Російською Федерацією, насамперед питання завершення будівництва Північного потоку-2.

 «Трубопровід не вводитимуть в експлуатацію, допоки Росія не буде готовою до співпраці з Європейським Союзом як із рівноправним політичним партнером. Наразі ж питання будівництва Північного потоку-2 слугуватиме важелем тиску на можливі дії російського керівництва, що не відповідають інтересам Євросоюзу», – переконаний Антон Кучухидзе.

Заслуховуючи питання і репліки учасників зустрічі щодо інтересів США в Україні, пан Кучухидзе зазначив, що питання американсько-української співпраці слід розглядати з позиції Realpolitik: у великого американського бізнесу немає ціннісних орієнтирів – є лише інтерес в тій чи іншій сфері. Президент Джозеф Байден, як і Демократична партія з їхньою ціннісно-орієнтованою програмою, не зможе кардинально вплинути на стан речей у сучасній геополітиці. Водночас, використовуючи деякі кейси регіональних конфліктів (Сирія, Лівія, Ємен) для торгу геополітичними преференціями та координації з Росією у власних інтересах, США все ж не збираються йти на компроміси щодо українського напрямку з огляду на жорстку політику РФ у намаганнях відновити свій вплив на пострадянському просторі.

Відносини України з США, хоч наразі торкаються лише вектору безпеки, однак мають величезний нерозкритий потенціал у торговельно-економічній сфері, реалізація якого за наявності чіткої стратегії сприятиме обопільному розвитку і підтримці відносин між країнами в інших сферах, які становлять взаємний інтерес.

Іван Вдовиченко

Інтерн Управління забезпечення міжпарламентських

 зв`язків Апарату Верховної Ради

 

Undefined