Інтерни розглядають відносини України і Росії крізь призму політичного життя

26 січня 2012 року відбулася чергова зустріч інтернів Верховної Ради та центральних органів виконавчої влади України з Володимиром Петровичем Крижанівським, народним депутатом України першого скликання, першим Надзвичайним і Повноважним Послом України у Російській Федерації, експертом Програми сприяння Парламенту України ІІ. Цього разу інтерни разом з лектором обговорили історичний розвиток відносин України та Росії і дізналися деякі цікаві факти, про які не пишуть у підручниках та відверто не говорять.

Взаємини України і Росії складні і подекуди суперечливі. Кожен по-своєму ставиться до цього питання, бачить шлях його вирішення. Та не секрет, що та чи інша точка зору нав’язується суспільством, мимоволі формується у процесі виховання. І навіть якщо вона не зовсім правильна, під пилом буденної байдужості дуже важко викристалізуватися власній, критичній точці зору. Особиста справа кожного – чи Україна і Росія «братні народи», чи, як вважає Володимир Петрович, «добрі сусіди».

Зараз у нашому неблагополуччі звинувачують радянське мислення, силоміць втовкмачене в голови мільйонам. Якщо в Радянському Союзі вважалося, що людина є лише «гаєчкою у величезній машині суспільства», повинна знаходитися на своєму місці і виконувати певну функцію, то зараз кожен усвідомлює, що він – унікальна й неповторна особистість, яка сама вирішує, як себе проявити. Тож варто подолати радянське мислення, почавши самотужки генерувати нові ідеї. Цілком виправданими є надії, покладені на нове покоління українців, яке до останнього буде шукати істину на звалищах неправди, яке гарно володітиме і українською, і російською, і англійською мовами, яке свідомо обиратиме свої політичні уподобання.  

Лекція В. П. Крижанівського дала можливість інтернам усвідомити величезне значення діяльності українців для російської культури. Наш народ самобутній, з непересічною історією. Він повинен подолати перепони, що віртуально ділять Україну на Схід і Захід. Україна єдина.

Марія Тимчук,
інтерн Міністерства екології  та природних ресурсів України

Українська