«Історія поважає "стоякових"!» – Ігор Лапін

Шлях в українську політику починають по-різному Одні потрапляють в неї із громадськості, другі – із бізнесу, треті – прямісінько з окопів. Саме виходець із ровів – народний депутат Ігор Лапін – завітав до інтернів минулого четверга, щоб розповісти про своє бачення політики й дати кілька порад, як адаптуватися в цьому середовищі.

Головною тезою виступу Ігоря Лапіна було питання незалежності конкретної людини від політичного середовища. «Історія поважає «стоякових», – на цьому спікер наголошував неодноразово, аргументуючи досвідом вояків УПА. З одного боку, зазначив пан Лапін, іноді доводиться йти на компроміс. Зокрема, це стосується виконання умов «Мінська-1», адже, на думку депутата, Україна повинна показати свою готовність до мирного розв’язання конфлікту. З іншого, навіть дрібне хабарництво в кулуарах – це вже питання совісті.

Однак фінансова незалежність – питання не лише подолання злочинних угод, але наявності в парламенті патріотичних сил. За словами Ігоря Лапіна, націоналістів у Верховній Раді практично немає, тому що вони не здатні фінансувати себе. Натомість українська політика спрямована або на євроінтеграцію, або на Росію. Водночас політик наголосив: самобутність – це наслідок процесів самоусвідомлення в суспільстві. І курс на неї може бути реальним лише тоді, коли питання офіційної мови взагалі не стоятиме на порядку денному, а буде саме собою зрозумілим.

Політика – середовище можливостей і спокус. Однак гість застеріг інтернів: потрапляючи сюди, необхідно зберігати свою принциповість і вміти завжди «тримати удар»: «Як тільки ви погоджуєтеся на якісь зобов’язання, то не будете самостійним гравцем. А переговори ведуться з гравцями або з керівниками – із рядовими ніхто не має справу».

Проте, попри всі політичні ігрища, пан Лапін порадив інтернам триматися своєї позиції до кінця й ніколи не піддаватися спокусам корупції і жодним чином не погоджуватися заради перемоги над великим на злом вступати в змову з маленьким дияволом.

Насамкінець Ігор Лапін порадив інтернам, які хочуть працювати помічниками депутатів, тікати від тих керівників, які сприймають своїх підлеглих за робочу силу. Адже помічник – це довірена особа депутата.

suha.jpgНадія Суха,
інтернка Інформаційного управління
Апарату ВРУ

Українська