Креативність – наше все, або як зробити так, щоби депутат почув вас

Чому помічників депутатів називають «посіпаками», як правильно подавати ідеї до парламенту та що лежить в основі будь-якого процесу. Із цими питаннями до інтернів та інтернок Програми стажування на лекцію «Комунікація та участь громадян у роботі Парламенту» завітала Наталі Ватаманюк — фахівець з е-врядування та парламентської відкритості, ПРООН.

«Головне — уміти комунікувати. Це є основою всього. І, повірте, це слово сьогодні повторюватиму не раз», — розпочала лекцію Ватаманюк. Власне, так і сталось. Експертка наголосила, що надзвичайно важливо знаходити в усіх структурах «своїх» людей, аби за нагоди можна було скористатися їхньою підтримкою. Також зазначила, що нині суспільство потребує звітності — тому варто розповідати та пояснювати іншим, чим саме ми займаємось.

Під час тренінгу Наталі назвала основні інструменти, які допомагають слідкувати за діяльністю депутатів та оцінювати їхню ефективність. Серед них:

  • «Кнопкодави» від громадського руху «Чесно». Показує депутатів, які голосують за колег. Ба більше, можна побачити й докази таких дій.

  • «Каталог ФАР» (фігурантів антикорупційних розслідувань) — тут уміщені відомості про виявлені журналістами-розслідувачами корупційні схеми та їхніх фігурантів.

  • «Золото партій» — можна побачити повні дані з фінансових звітів партій, оприлюднених на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

  • «ПолітХАБ» — тут є можливість дізнатися про «кнопкодавів», прогульників та фігурантів антикорупційних розслідувань, а також про історію створення, основних донорів та результати роботи.

  • База помічників — «Посіпаки» — і хоч самі помічники депутатів не в захваті від такого свого «другого імені», усе ж це допоможе побачити, хто на кого та в який період працював.

img_8985_1.jpg

Наприкінці тренінгу експертка зазначила, що якщо ми хочемо донести якусь ідею до депутатів, варто діяти ефективно. Звичайними плакатами або статтею в журналі сьогодні вже нікого не здивуєш, тому основний інструмент — креативність — варто мати завжди із собою. І що ще важливіше — уміти ним користуватись. Єдине запитання, яке так і не вирішилося під час зустрічі — чи буде сторінка ВРУ в додатку ТікТок. А втім, це покаже лише час.

 

Діана Грушанська

 інтернка Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

Undefined