Молодіжний день в НАБУ

4q2a8151.jpg

Навчатися у формі гри корисно й ефективно. А коли знайомство з державним правоохоронним органом розпочинається з квесту, успіх заходу гарантований! 15 квітня 2019 року у стінах Національного антикорупційного бюро України пройшов «Молодіжний день в НАБУ». Гостями стали інтерни Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України.

Спершу, нас розділили на дві команди та запропонували пограти в Мафію, але не звичайну, а антикорупційну! І хоч на цей раз «громадяни» не змогли викрити «корупціонерів», змодельовані ситуації дозволили кожному поміркувати над своїми помилками у грі, проаналізувати важливість кожної ролі (мера, судді, детектива, громадського активіста і звичайних громадян) в боротьбі за панування законніості та прозорості у суспільстві. Модерували гру співробітники Центру політичних студій і аналітики "Ейдос", які, власне, її і створили за підтримки USAID_ВзаємоДія.

4q2a7920_1.jpg

Далі на нас чекало спілкування з керівником детективного підрозділу Олександром Скомаровим. О ні, це була не звичайна лекція в задушливій аудиторії! Ми зручно розмістились півколом на кольорових м’яких пуфах у подвір’ї НАБУ, тримаючи паруючий чай у руках. Для збереження конфіденційності розмови нам було запропоновано скласти свої смартфони у спеціальну скриню, тож ми могли задати будь-яке питання та отримати щиру відповідь. В тісному колі детектив розповів про нюанси своєї роботи, відповів на запитання інтернів, щодо інтеграції в антикорупційну діяльність. Закутавшись у пледи, ми уважно ловили кожне його слово і збагачувалися натхненням боротьби з корупцією.

Ознайомчий день завершився емоційною лекцією заступника директора НАБУ Анатолія Новака. Вона мала яскравий мотиваційний акцент завдяки безпосередньому залученню інтернів до відповідей на власні запитання. Пан Новак допоміг зрозуміти майбутнім лідерам, що все у їхніх руках і чесність має перемогти. Так у формі гри та жвавої дискусії пройшов цей квітневий понеділок, в який НАБУ відсвяткувало 4 роки від дня свого створення.

 

Мар’яна Горовцова,

інтернка Секретаріату Комітету з питань охорони здоров'я

Undefined