«Нашого цвіту по всьому світу», або Як закордонний досвід допоможе розбудувати Україну

Своїми міркуваннями з інтернами поділилися народний депутат України VIII скликання Ганна Гопко та представники української діаспори.

Разом із народною обранкою до інтернів Програми стажування також завітали генеральний секретар Світового конгресу українців, голова Проводу ОУН(р), громадянин Австралії Степан Романів і директор представництва Світового конгресу українців, громадянин Канади Сергій Касянчук. Цей візит виявився приємною несподіванкою не лише для організаторів зустрічі, а й для слухачів, і породив цікаву бесіду.

Першим слово взяв пан Романів й окреслив взаємозв’язки Великої України та діаспори: «Ми займаємося формуванням іміджу України на міжнародній арені, але вам, молоді, думати, що робити далі у своїй державі. Спільно ми можемо багато зробити». Також австралієць зазначив, що не розуміє, чому держава з таким потенціалом жебракує, постійно щось просячи з протягнутою рукою.

Свою позицію щодо ролі української діаспори в розбудові потужної української держави висловив і пан Касянчук. Як директор Світового конгресу українців, основний акцент він поставив на фінансовій та інформаційній підтримці нашої країни. Зокрема, за сприяння діаспори в Канаді закладено основи створення малого й середнього бізнесу в Україні, що дасть часткову економічну незалежність нашій державі й закріпить її позиції перед західними партнерами.

Після півгодинної розмови зі стажерами представники діаспори відправилися на зустріч до Адміністрації Президента України, й естафету перейняла головна героїня зустрічі – народна обранка Ганна Гопко. Головним меседжем політика було те, що Україна, на жаль, погано представлена в провідних міжнародних організаціях, що часто підриває її авторитет і вплив. Завдяки стажуванням й обмінним програмам українські хлопці й дівчата мають інтегруватися в аналогічні молодіжні організації за кордоном для того, щоб отримати безцінний досвід, а тоді реалізувати його в Україні.

Щодо питання ґендерної дискримінації у владі Ганна Гопко зауважила, що жінкам слід надати місце в політиці, але вони також мають бути професіоналами. За її словами, часто буває так, що квоти заповнюються «наосліп», тим самим знижуючи згодом ефективність роботи парламенту. Чинне законодавство в цьому контексті вимагає доопрацювання, і відповідну роботу вже проводять у профільних комітетах.

Насамкінець народний депутат вислухала прохання й пропозиції інтернів, пов’язані з недостатньо якісним рівнем надання освіти й матеріально-технічним забезпеченням в українських вишах, й обіцяла обов’язково допомогти вийти на ефективне й дієве розв’язання назрілої проблеми.

podvyshennyy.jpgОлександр Подвишенний,
інтерн Комітету з питань
національної безпеки й оборони

2017.03.30._gopko_1.jpg

2017.03.30._gopko_2.jpg

2017.03.30._gopko_4.jpg

2017.03.30._gopko_5.jpg

2017.03.30._gopko_3.jpg

Українська