Огляд е-петицій до ВРУ. 18-24 червня

За підсумками минулого тижня трійка е-петицій-лідерів за кількістю підписів не змінилася:

1. НЕГАЙНО! В Україні сталася екологічна катастрофа! По всій країні масово гинуть бджоли з причини обробки аграріями полів інсектицидами. Разом з бджолами гинуть дикі комахи-запилювачи. Це - екологічний терроризм! Недоотримання врожаю селянами спричинить тяжкі наслідки на аграрно-орієнтовану економіку України. Вимагаємо ТЕРМІНОВО ЗАБОРОНИТИ ввезення, виготовлення, продаж і застосування інсектицидів на основі Імідаклоприду і взагалі тих що можуть нанести шкоду бджолам і навколишньому середовищу! goo.gl/kYPAF7

2. Щодо розгляду та прийняття проекту Закону №8321 «Про фахову передвищу освіту» goo.gl/m4jXAp

3. Розробити та затвердити Державну програму захисту бджіл від загибелі та розвитку бджільництва goo.gl/bsZbKs

Спостерігаємо доволі високу підтримку першої е-петиції – за неї свій підпис протягом тижня віддало майже дві тисячі громадян. Водночас не можна не відзначити затишшя навколо е-петиції на підтримку Закону №8321 «Про фахову передвищу освіту» – усього 200 підписів за тиждень з необхідних понад чотирьох тисяч, які ще залишилися.

Нових зареєстрованих е-петицій до ВРУ усього 7, а їхня загальна підтримка – тільки 11 підписів. Традиційно, тематика дуже широка – й Україну перейменувати на Київську Русь goo.gl/4bgYpj, і повністю безкоштовну медицина запровадити goo.gl/MCMUwH і проїзд у громадському транспорті також goo.gl/o3xCsZ. Знову актуалізовано тему продажу сільськогосподарської землі goo.gl/GnBbhy та штрафів за викидання сміття в невстановленому місці goo.gl/RrzWxn. Принаймні дві останні згадані е-петиції набрали найбільшу кількість підписів за тиждень – 3 та 4 відповідно.

Ознайомитися з усіма е-петиціями до ВРУ можна на веб-порталі Парламенту: https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/

Матеріал підготовлено ГО «Ліга інтернів» за сприяння Програми USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа.

e-petyciyi_18-24_chervnya_velyka.jpg

Українська