Огляд е-петицій до ВРУ за 18 вересня - 1 жовтня 2017 року

Продовжуємо спостерігати зниження активності у використанні інструменту електронних петицій на веб-порталі Верховної Ради України. За останні два тижні вересня маємо усього 5 нових е-петицій.

Проте доволі оптимістичною виглядає е-петиція на підтримку закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації) goo.gl/ugDAQa. За чотири дні з часу створення вона набрала майже 2 тисячі підписів, а це найкраща тенденція за останні півроку. Е-петиція не тільки порушує актуальне питання, а й чітко формулює, які зміни повинні бути внесені.

В освітній сфері лежить і звернення про скасування ЗНО для студентів вищих навчальних закладів 1 і 2 рівнів акредитації goo.gl/PCiHw5, проте особливою підтримкою воно не користується – усього 100 підписів за майже два тижні.

Також маємо звернення з пропозицією приєднати Софіївську та Петропавлівську Борщагівки до Києва goo.gl/5DctL9. На думку автора, це допоможе вирішити проблеми із транспортним сполученням, а також навчання дітей у школах і дитячих садочках.

Також звернемо увагу на е-петицію, яка пропонує розподіляти дохід від надрокористування серед громадян, у такий спосіб держава зможе вирішувати свої соціальні зобов’язання goo.gl/2PfJLC.

Загалом зараз рейтинг е-петицій, які мають найбільшу кількість підписів, виглядає так:

1. Підтримка закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації) goo.gl/ugDAQa

2. Покращення якості студентського контингенту в медичних університетах (академіях) – як необхідна передумова підвищення профпридатності лікарських кадрів goo.gl/rmYLkq

3. Скасування депутатської недоторканності. Винесення на голосування законопроекту №6773 goo.gl/VtvFnc

Підтримати електронну петицію, з положеннями якої ви погоджуєтеся, можна на веб-порталі ВРУ: goo.gl/WqiWG2

Система електронних петицій до ВРУ розроблена за підтримки Програми USAID «РАДА».

Матеріал підготовлено ГО «Ліга інтернів» за сприяння Програми USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа.

e-petyciyi_18_veresnya_-_1_zhovtnya._velyka.jpg

Українська