Огляд е-петицій до ВРУ за 25-29 жовтня 2017 року

Ми в передчутті появи третьої успішної електронної петиції до ВРУ! Залишилося усього кілька десятків підписів, щоб звернення з вимогою внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо фінансування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації goo.gl/ugDAQa набрало 25 тисяч підписів, після чого ВРУ буде змушена публічно відреагувати на нього!

Загалом останні дні спостерігаємо активність громадян у використанні цього електронного інструменту – за 5 днів зареєстровано 9 е-петицій, а кількість осіб, які проголосували за найпопулярніші, вимірюється тисячами.

Зростає підтримка звернення за скасування ЗНО для студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації goo.gl/PCiHw5, а також усе більшого розголосу набуває е-петиція за запуск антикорупційного суду goo.gl/eqTTU6. Тому є привід сподіватися, що за кілька тижнів матимемо ще більше успішних петицій до Верховної Ради України.

Яких питань торкаються новозареєстровані електронні звернення?

Традиційно, громадян турбує освіта, наприклад підвищення стипендії для студентів окремих ВНЗ goo.gl/P3JqUt або умови продовження навчання у закладі вищого рівня акредитації goo.gl/7JdmzW.

Спостерігаємо підвищення уваги до теми захисту тварин. Так, одна з е-петицій вимагає заборонити утримання тварин в неналежних умовах goo.gl/QXP3PB.

Не оминають громадяни й соціальної теми, наприклад забезпечення інвалідів автомобілями goo.gl/ijZ6a3, а також традиційно вимагають скасування «антиконституційних реформ» і кадрових змін на найвищому владному рівні.

Водночас не можемо не звернути увагу, що нові е-петиції поки що не мають значної підтримки серед громадян, про що свідчать лише кілька підписів на їх користь.

Підтримати електронну петицію, з положеннями якої ви погоджуєтеся, можна на веб-порталі ВРУ: goo.gl/WqiWG2

Система електронних петицій до ВРУ розроблена за підтримки Програми USAID «РАДА».

Матеріал підготовлено ГО «Ліга інтернів» за сприяння Програми USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа.

e-petyciyi_25-29_zhovtnya_velyka.jpg

Українська