Огляд електронних петицій до ВРУ 25 - 31 березня

1. Вже третій тиждень поспіль лідирує за кількістю набраних голосів петиція, що вимагає повернути залізничникам право дострокового виходу на пенсію за вислугою років Lwyg8A. Вимога петиції стосується лише певних категорій залізничників, а саме тих, спеціалізація яких має високий ризик втрати професійної придатності ще до настання його пенсійного віку. У петиції перелічено спеціалізації залізничників, які мають вищий за інших ризик втрати професійної придатності, як, приміром, електромонтери магістральних залізниць, машиністи мотовозів тощо. Право дострокового виходу на пенсію за умов втрати професійної придатності залізничники мали раніше, але втратили. Тим не менше, це право збереглося для водіїв міського транспорту.

2. Друге місце займає петиція з вимогою припинити повноваження членів Наглядової ради Національної громадської телерадіокомпанії України NwzFUh. Створення НСТУ передбачало, що Наглядова рада буде діяти на принципах всебічного, об'єктивного і збалансованого інформування про суспільно значущі події в Україні та за кордоном, дотримуватися норм суспільної моралі, традицій і культури українського народу, поширювати сімейні цінності та сприяти розбудові українського суспільства.

Автор петиції бачить порушення основних принципів діяльності Наглядової ради в тому, що виконавиця Марув не поїхала на Євробачення.

3. На третьому місці опиняється нова, але дуже актуальна петиція про «Про захист дерев-медоносів в лісосмугах, лісах та населених пунктах» AwzFIe. У петиції піднімається не лише питання вирубки лісів, але також розвитку бджільництва як промислу та зменшення популяції бджіл як основних запилювачів, що призведе до втрати врожаю в аграрному секторі. Ця проблема зараз стає актуальною не лише в Україні, але й багатьох інших країнах Європи та світу.

Ще одна петиція wwzF1r стосується бджільництва, але акцентує увагу на ціновій політиці і вимагає державного втручання з метою розвитку бджільничої галузі, адже Україна є дуже перспективною і цілком конкурентоспроможною на міжнародному ринку меду.

Вельми цікавою серед петицій цього тижня є петиція про заборону мисливства 1wzF0d. Країна має дуже багату та різноманітну фауну, хоча багато її видів вже давно можна зустріти лише в Червоній книзі. Заборона мисливства виключила б можливість займатися своєю справою мисливцям, проте сприяла б не лише відновленню популяції багатьох видів, але й розвитку екотуризму.

Огляд підготувала Марина Чорна, а з усіма е-петиціями до ВРУ можна на веб-порталі Парламенту.

yf_cfqn_31.png

Undefined