Огляд електронних петицій до ВРУ 10 – 16 червня

zzz.jpg

1. Найбільше голосів за тиждень, що минув, отримала петиція щодо збільшення заробітної плати, саме так звучить петиція, хоча в ній йдеться виключно про підвищення заробітної плати лише для працівників залізниці. Автор досить лаконічний, проте вказує фіксовану суму – 1000 євро і аргументує це лише тим, що такі зарплати у Європі. Що ж, це теж один зі шляхів євроінтеграції.

2. На другому місці опиняється петиція з вимогою скасувати е-токени для бізнесу. Е-токен, або токен автентифікації - це фізичний носій для зберігання електронного підпису, використовуються для спрощення ідентифікації його власника. Розвиток технологій створює нові умови життя, зокрема, і ведення бізнесу, проте не завжди усі готові до цих змін.

3. Завершує трійцю найпопулярніших петицій за тиждень вимога визнати територію українських Карпат заповідною територією та заборонити вирубку лісів. Українські Карпати є унікальною екосистемою та однією з найбільших туристичних зон в країні. Вирубка гірських лісів в тих масштабах, в яких вона відбувається сьогодні, несе в собі багато загроз не лише екологічного характеру. 
Серед інших петицій, які були подані минулого тижня, відзначимо петицію з вимогою дозволити носити вогнепальну зброю, поліпшити сервіс громадського транспорту, створити зелені коридори для транспорту в містах . Петиції є однією з форм висловлення актуальних питань, що з’являються у суспільстві і методів впливу на владу, тож творімо спільне майбутнє разом.

З усіма е-петиціями до ВРУ можна на веб-порталі Парламенту: https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/

chorna_maryna.png

Огляд петицій - Марина Чорна, інтернка Комітету з питань культури та духовності

rosohata_darya.png

Інфографіка -  Дарина Росохата, інтернка Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Українська