Огляд електронних петицій до ВРУ 17 – 23 червня

www_2.jpg

1. На першому місці вимога створити нову заповідну територію, яка включатиме в себе карпатські гори. Подібне рішення сприяло б збереженню унікальної екосистеми, запобіганню зникненню представників флори і фауни, які притаманні для українських Карпат, а деякі з них взагалі є ендеміками і зустрічаються лише тут. Рішення визнати Карпати заповідною територією також призведе до заборони вирубки лісів на цій території. Пригадаймо, що тут ведеться активна заготівля деревини, більшість якої експортується і компанії, які займаються вирубкою не проводять ніяких насаджень, що призводить до облисіння гір, зміни екосистеми та щорічних паводків під час танення снігів, або активних дощів.
 
2. Друге місце займає петиція з вимогою скасувати депутатську недоторканність. Громадськість має глибоке переконання, що без депутатської недоторканності воно матиме більше впливу на депутатів ВР та більше механізмів щодо притягнення їх до відповідальності, власне, як воно і є в демократичних суспільствах.
 
3. Наступна вимога теж стосується політичної сфери і полягає у зменшенні народних обранців до ВРУ до ста. Автор петиції керується тим, що в такому кількісному складі, в якому парламент є сьогодні, він діє не достатньо ефективно, враховуючи, зокрема те, що частина депутатів не завжди приходить на засідання.
 
Тиждень також ознаменувався великою кількістю вимог щодо збільшення пенсії, підвищення заробітної платні, зокрема медичним працівникам, збільшення соціальних виплат при народженні дитини,  чорнобильцям тощо.
З усіма е-петиціями до ВРУ можна ознайомитися на веб-порталі Парламенту: https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/

chorna_maryna.png

Огляд петицій - Марина Чорна, інтернка Комітету з питань культури та духовності

rosohata_darya.png

Інфографіка -  Дарина Росохата, інтернка Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Українська