Огляд електронних петицій до ВРУ 20 – 26 травня

end.jpg

1. Лише за кілька днів найпопулярнішою стає петиція, яка вимагає зобов’язати Верховну Раду невідкладно прийняти закон про імпічмент Президента. Цікаво, що петиція була подана саме в день інавгурації. Хоча вибори вже минули, суспільні пристрасті не вщухають і, здається, що нова влада своїми рішеннями щодня дає новий поштовх для активних дій з боку суспільства.

 
 2. Практично добігає завершення голосування за петицію щодо повернення залізничникам, які безпосередньо здійснюють організацію залізничних перевезень та забезпечують безпеку руху поїздів, права дострокового виходу на пенсію за вислугу років. Петиція має усі шанси набрати необхідну кількість голосів, а на те, аби набрати ще три тисячі голосів, лишається один тиждень.
 
3. Петиція щодо впровадження в дію Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Закон про мову ще на своєму законопроектному етапі викликав в суспільстві активну реакцію: з одного боку – хвилювання, чи буде прийнятий довгоочікуваний закон, який захищатиме статус української мови як державної, з іншого – збентеження представників національних меншин стосовно того, чи доведеться їм вчити державну мову, чи й надалі вони зможуть обходитися в усіх сферах життя виключно мовою своєї національної меншини. Але цитуючи авторів петиції, нагадаю, що  усі «ми, українці, любимо свою країну і поважаємо нашу державну мову».
 
Актуальною є петиція, що пропонує призначити територію українських Карпат заповідною територією та заборонити вирубку лісів.
Ця петиція вимагає дозволу на облаштування домашніх сонячних станцій.
Серед нових також з’явилася петиція з вимогою запровадити обов’язковість вищої освіти для Президента України. Дивно, чим викликана поява такої петиції, коли при владі досі не було жодного Президента, хто б не мав вищої освіти?
Нова влада, нові розмови про зняття депутатської недоторканності і навіть є петиція стосовно цього питання. Дещо таки лишається незмінним.
  
З усіма е-петиціями до ВРУ можна на веб-порталі Парламенту: https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/
 
Огляд петицій - Марина Чорна, інтернка Комітету з питань культури та духовності
Інфографіка -  Дарина Росохата, інтернка Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Українська