Огляд електронних петицій до ВРУ 27 травня – 02 червня

1.Другий тиждень поспіль лідирує петиція, що вимагає зобов’язати Верховну Раду невідкладно прийняти закон про імпічмент Президента. Петиція має усі шанси набрати необхідну кількість голосів, та ось термін голосування за неї сплине лише наприкінці серпня, то ж постає питання, в якому складі і якого скликання парламент її розглядатиме?  
 
2. На другому місці опиняється зовсім нова петиція з вимогою скасувати депутатську недоторканність. Таке бажання в суспільстві існує перманентно, а ось у владних колах виникає час від часу і більшою мірою спровоковане намірами справити на публіку враження.
 
3. Третє місце займає петиція щодо захисту дітей від сексуального насилля. Від такого роду насилля страждають діти як у розвинених країнах, так і в країнах третього світу. Важливо те, як держава спроможна захищати права своїх маленьких громадян. Петиція має три чіткі вимоги: реєстр осіб, що вчинили злочини проти дітей, посилення відповідальності та хімічна кастрація, яка, як виявляється, досить популярна у світі.
 
Ненадовго відійшовши від політичної тематики, знову до неї повертаємося. Цього тижня з’явилося аж три петиції, які передбачають усунення Володимира Зеленського з посту Президента. Перша наполягає на ухваленні закону, згідно з яким при оголошенні дефолту позбавляються постів: прем'єр-міністр, усі міністри, глава НБУ і сам Президент, як ті, що відповідають за економічний стан в країні. Друга - вимагає визнати теперішнього Президента «не спроможним до виконання своїх повноважень за станом здоров'я». А третя ще й перевірити його рівень знань державної мови.
 
З усіма е-петиціями до ВРУ можна ознайомитись на веб-порталі Парламенту: https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/
 
Огляд петицій - Марина Чорна, інтернка Комітету з питань культури та духовності
Інфографіка -  Дарина Росохата, інтернка Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Українська