Олександр Мороз про сучасні виклики, з якими стикається Україна, та шляхи їх подолання

15 червня інтерни Верховної Ради України мали змогу поспілкуватися з Олександром Морозом, Головою Верховної Ради України у 1994-1998 та 2006-2007 рр. З перших хвилин атмосфера зустрічі була невимушеною, але при цьому серйозною: дуже болісні злободенні питання були порушені спікером.

«Сьогодні в нас трагічні часи, тому що є реальна загроза державності», – такими словами Олександр Олександрович розпочав свій виступ. Ця загроза, наголосив гість, пов’язана з багатьма факторами, зокрема з російськими військовими наступами на Схід України. Пан Мороз відзначив, що звертався по підтримку до США, Франції, країн ЄС і навіть деяких керівників самої Росії, тому що усвідомлював, що військовим шляхом подолати наступ для української армії неможливо. Так, 20 років тому українська армія була дійсно потужна, адже вона постала з найкращої частини колишньої армії СРСР. Сьогодні ж смілива дефініція «найсильніша армія Європи», яку багато хто самовпевнено використовує, є ілюзорною. «Насамперед потрібно підтримувати власний оборонний комплекс, фінансуючи армію,» – підкреслив пан Олександр.

Шлях до виходу з цього складного становища політик вбачає у необхідності введенні позаблокового постійно нейтрального статусу України (за прикладом таких країн, як Швейцарія, Фінляндія тощо), який стане для українців гарантією миру та безпеки без залежності від будь-яких особливих умов, а також додає: незалежно від нашого бажання, Росія є державою-сусідом, тому ми мусимо навчитися повазі одне до одного.

Була згадана Карибська криза 1962 року, у ході якої виникла серйозна загроза розгортання Третьої світової війни. Цього не сталося тільки завдяки коректним діям і вчинкам правлячої верхівки з обох сторін.

Крім того, спікер звертався до критичного аналізу економічного аналізу України загалом, означивши головну думку лаконічно: «Українська економіка знищена свідомо». До того ж держава має понад 700 мільярдів внутрішнього боргу та перебуває за крок до дефолту. На сьогоднішній день корупція стала інструментом управління, а бізнес і влада – фактично тотожними поняттями, котрі слід розмежувати.

Підважуючи свої роздуми конкретними фактами, Олександр Мороз виголосив: необхідно зробити серйозну реконструкцію суспільних відносин і запровадити власне дієве виробництво, тоді буде основа для економічного розвитку, а лише потім – для наукового.

Усі питання інтернів були розглянуті та обговорені. Гість із гумором розповідав життєві історії, конструктивно дискутував зі слухачами та декламував власні вірші. Інтерни отримали від пана Олександра у подарунок його книги з авторським автографом: книгу громадсько-політичного спрямування «До булави треба голови», а також ліричні збірки «Безсоння» та «А я Вас не забув».

На завершення спікер запевнив: «В України є надія, і ця надія – це ви!»

Ірина Платон,
практикантна ГО «Ліга інтернів»

2017.06.15._moroz_1.jpg

2017.06.15._moroz_2.jpg

2017.06.15._moroz_3jpg.jpg

2017.06.15._moroz_4.jpg.jpg

2017.06.15._moroz_5.jpg.jpg

2017.06.15._moroz_6.jpg.jpg

2017.06.15._moroz_7.jpg.jpg

2017.06.15._moroz_8.jpg.jpg

Українська