Олексій Толкачов: «Завдяки зміні ціннісної парадигми Україна відіграватиме значну роль у світі»

2 березня наші інтерни зустрілися з відомим громадським діячем, одним із перших українських лобістів у Європарламенті, засновником благодійного фонду «Омріяна країна» та просто другом Програми стажування Олексієм Толкачовим. Гість поділився своїм баченням майбутнього України, побудованого на засадах добра й любові.

«Революція – це технологія»

Пан Олексій нагадав інтернам про важливість Помаранчевої революції 2004 року й Революції Гідності 2013–2014 рр. та зазначив про існування ілюзій щодо нестачі реформ в Україні. Насправді ж українське суспільство потребувало революції світогляду – революції, яка повинна відбутися всередині кожної людини.

Упровадження реформ і демократизація – це відображення рівня культури в суспільстві. За словами пана Олексія, загальнополітична й економічна ситуація країни більшою мірою залежить не тільки від представників влади, але насамперед від масової культури.

Якість людини

«Суспільні відносини – це відображення світогляду, а світогляд будується на цінностях», – зазначив пан Олексій і закликав допомагати один одному, дбати про наше оточення й середовище для того, щоб покращити якість суспільних відносин. Україні потрібен образ нового українця, людини, яка передусім має мрії, людини, яка задоволена собою. Завдяки цьому ми зможемо побудувати сильну країну.

Любов – це шлях до вирішення проблем колективної незрілості.

Олексій Толкачов переконаний, що проблеми виникають через відсутність любові (насамперед до себе й до людей, які нас оточують). Якість людини й психологічна зрілість – це головні інструменти для того, щоб подолати маніпуляцію нашим суспільством. Ми повинні чітко розуміти, звідки беруться наші думки, почуття, комплекси, страхи, уміти їх проаналізувати й подолати.

kryvonos.jpgЕлла Кривонос,
інтернка Комітету
з питань європейської інтеграції

Українська