Подорож до майбутнього з Олексієм Жмеренецьким

2 березня інтерни зустрілися з Олексієм Жмеренецьким, який є координатором ділового клубу «КОЛО» та членом правління ГО «Ліга інтернів». Пан Олексій присвятив свій виступ новітнім технологіям і майбутньому. Він детально розповів про перспективи розвитку роботехніки, тотального Інтернету й загального зростання рівня освіченості населення на планеті.

Спікер змістовно проаналізував ретроспекцію питання сучасної європейської родини. Зокрема, він зазначив, що, хоч зараз зростає чисельність населення Землі, це явище тимчасове. Бо якщо раніше середня тривалість життя була 30–50 років і народжувалося багато дітей, то зараз сягнула 70–80 років, а кількість людей, які не хочуть мати дітей взагалі або мають одну-дві, зростає. Саме тому фактично населення зросло не за рахунок природного приросту, а завдяки збільшенню тривалості життя.

Окремий аспект свого виступу пан Олексій присвятив проблемі багатих і бідних країн. Він зазначив, що сьогодні багаті країни ще більше багатіють, а в умовах розвитку транспортних шляхів і засобів та мережі Інтернет зростає наплив мігрантів, які задля кращого життя часто ризикують власним життям. Саме тому, наголосив спікер, щоб запобігти конфліктам, багатим країнам необхідно ділитися з бідними (як приклад такого процесу в умовах дешевшої робочої сили він назвав перенесення виробництва в бідні країни).

Лектор також порушив питання впливу мільярдерів у світі. Зокрема, він зазначив, що фактично більшістю ресурсів світу й грошовими потоками володіє 1% населення, з них абсолютно багатими, а отже, впливовими є 8 мільярдерів. Більшість же населення планети за умови оцінки нерухомості, заробітної плати має статки менше 10 000 доларів.

Окремо пан Жмеренецький зупинився на такому понятті, як «щасливі країни», зазначивши, що не завжди матеріальне благополуччя громадян є причиною щастя. Зокрема, Японія, Литва, Естонія та інші країни залишилися далеко позаду в показнику «щастя», ніж деякі бідні африканські й азійські держави. На жаль, Україна теж не серед лідерів. Лектор навів аргументи, що для відчуття щастя людині необхідно мати прибуток 15 000 доларів, точка ж насичення складає 75 000 доларів.

Окремо гість зупинився на проблемах розвитку сільського господарства, науки й культури. За його даними, у світі лише 0,13% людей задіяно в науці й 0,8% – у культурі. У багатих країнах для розвитку сільського господарства достатньо, щоб у ньому працювало 1% населення, в Україні показник у рази більший, а господарство менш рентабельне.

Лектор також показав загрози сучасного світу: масова міграція, недовіра до урядів, що тягне за собою перемогу на виборах популістів.

Наостанок пан Олексій зазначив, що у 2000 році, щоб переконати людину, необхідно було 12 секунд, зараз – 8, і ця цифра продовжує зменшуватися. Саме тому він побажав інтернам завжди бути в тренді й рухатися паралельно з розвитком технологій і суспільства.

shevchuk.jpgМикола Шевчук,
інтерн Комітету з питань соціальної політики,
зайнятості та пенсійного забезпечення

Українська