Соломія Бобровська: «На Майдані був упорядкований хаос»

bobrovska_2.jpg

На шосту річницю Майдану учасники та учасниці Програми стажування мали зустріч із Соломією Бобровською, народною депутаткою України 9 скликання, співзасновницею громадських ініціатив Євромайдан SOS та Допомога ДПСУ.Соломія розпочала з того, як потрапила на Майдан.

«Ми приїхали на тренінг — училися готувати законопроєкти. І якраз починалися перші зрушення. Тоді почали запускати гарячі лінії правової допомоги — вони працювали безперервно. Увесь цей корисний масив даних був у нас. І пізніше, коли змінилися влада, ми передали їх до прокуратури. Власне, так й утворилась ініціатива».

Депутатка продовжувала: «Люди на Майдан ішли щиро та беззахисно. Нас природньо туди несло. Це був упорядкований хаос. У нас, українців, фантастична здатність об’єднуватись. Лише робимо це, на жаль, аж коли дуже пече».

Також під час зустрічі порушили питання національних меншин.

«Коли я була в Берегово (Закарпатська обл., — прим. авт), — зовсім не відчула, що я в Україні — іноземні вивіски, іноземна мова. Це дуже неприємно», — ділиться враженнями від поїздки інтернка Програми. Бобровська прокоментувала, що це справді є серйозною невирішеною проблемою в Україні та представила свою стратегію до владнання цього питання. Найперше — це потужна інформаційна політика, активна робота поліції стосовно перевірки дій і висловів, що можуть розпалювати масову ворожнечу в місті й гарна робота виконавчих органів влади та Президента.

«Головне — щоби не було «стінка на стінку», щоби це обговорення було публічним. Нехай це будуть діалоги, дискусії, штовханина в парламенті, але не серед людей», — зауважила депутатка.

Соломія Бобровська наголосила, що нині ми виходимо в інший вимір, де маємо піклуватися також і самі про себе. Не чекати, поки за нас це будуть робити інші, а писати власні сценарії.

bobrovska_1.jpg

«Тому творіть себе, свої міста та не бійтеся бути відповідальними», — натхненно завершила спікерка.

 

Діана Грушанська

інтернка Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

Undefined