Сучасна Росія зсередини та ззовні: яка вона?

img_8895.jpg

Вже звичних обставин інтерни прийшли на зустріч із Григорієм Фроловим – директором Дому Вільної Росії в Україні, людиною особливо цікавою, в світлі відомих світових політичних подій.

Наперед зазначимо, що Дім Вільної Росії, не має жодного антиукраїнського спрямування, і третій рік функціонує в Києві співпрацюючи з Фондом «Вільна Росія», з метою об'єднання російського співтовариства за кордоном, підтримки про-демократичних сил всередині Росії і кооперації з західними експертними співтовариствами. За словами Григорія, основними напрямками роботи Дому є:

1) аналітична робота та експертні дослідження сучасних політичних процесів;

2) допомога емігрантам з Росії;

3) освіта (школа політичних кампаній, вивчення української мови).

Дім Вільної Росії у Києві є вкрай важливим проектом в Україні, оскільки окрім вище згаданих питань займається, зокрема, проблемами біженців. Прикладом є співпраця Дому Вільної Росії у Києві з Крим SOS, в рамках якої спеціалісти з Дому Вільної Росії надають правову допомогу з питань кримінального права та процесу Російської Федерації.

Інтерни поцікавились у пана Фролова про наявність або відсутність обмежень у роботі Фонду «Вільна Росія» безпосередньо на території Російської Федерації. На що він зауважив, що значно ефективнішим стає розгортання діяльності організації за межами РФ, оскільки тоді недосяжними стають тиск та обмеження з боку останньої. Натомість, Григорій наголосив, що аналітичні матеріали, в основному, є недоступними на території РФ, але водночас у членів організації присутнє «відчуття безпеки», оскільки головний офіс розміщується у Вашингтоні (США).

img_8867.jpg

Пан Фролов додатково зазначив, що останніми роками з території Російської Федерації емігрувала значна кількість її громадян, які залишаються доволі активними за кордоном та цікавляться суспільно-політичними процесами своєї країни.

Під час дискусії Григорій Фролов неодноразово акцентував увагу інтернів на важливій загальносвітовій ролі Акту Магнітського – законі Сполучених Штатів Америки та низки інших країн, що містить в собі перелік російських чиновників, які причетні до переслідувань та порушень прав людини, в тому числі пов’язаних зі справою компанії «Hermitage Capital Management» та смертю російського адвоката Сергія Магнітського. Григорій зауважив, що вже активно обговорюється питання поширення дії закону Магнітського і на територію України.

Головна особливість роботи Дому Вільної Росії у Києві – займатися проблемами, які недостатньо вивчаються, але є важливими. Тож Григорій поділився з інтернами останніми розробками Дому. Це проекти «Академія адвокації» та «Action Institute».

«Action Institute» – інститут вивчення та практики стратегічних ненасильницьких дій, який дає громадським діячам і вченим доступ до знань і досвіду світового рівня про соціальні зміни, досягнені ненасильницьким чином. Проект розрахований на тих, хто прагне миру, але не готовий миритись з несправедливістю та порушенням прав людей.

Наприкінці зустрічі присутні подискутували щодо хвилюючих питань соціально-політичного життя країни-агресора. Дійшли висновків, що сьогодні зовнішня політика РФ стає менш цікавою російському суспільству, натомість, все вищі позиції в ієрархії починають займати питання соціальної справедливості. Зовсім інша тенденція спостерігається в Україні, де питання зовнішньої політики та міжнародної співпраці виходять на перший план та стають пріоритетними.

 

Дар’я Росохата
інтернка Секретаріату Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Undefined