«У політиків завжди є вибір – або потрапити в журнал «Forbes», або в підручники історії», – Давід Сакварелідзе

До інтернів завітав екс-заступник Генерального прокурора України Давід Сакварелідзе, із яким молоде покоління поговорило про найбільші завади України й те, як із ними боротися. Гість наголосив на тому, що в Україні існує так звана «закономанія» – намагання розв’язати складні проблеми технічними шляхами.

Давід Сакварелідзе поцікавився в інтернів, яким вони бачать вектор розвитку України, яку ідеологію сповідують, та про те, як планують змінювати державу. На думку гостя, парламент має бути форумом ідеологічних людей, проте цього не можна сказати про законодавчий орган у чинному складі. Саме тому він рекомендував ставити ідеологічні вимоги до кандидатів на виборах, цікавитися в політиків, якою вони бачать країну через 1 рік, через 5 і як вони збираються втілювати це в життя.

«Мене вже нудить від слів «реформа», «антикорупція», адже це чути постійно, а за 25 років ніяких змін так і не відбулося», – відверто поділився своїми думками Давід Георгійович.

Гість запитав стажерів Верховної Ради України, якими критеріями вони оцінюють роботу політиків та кого вважають успішним, а також наголосив, що «у політиків завжди є вибір – або потрапити в журнал «Forbes», або в підручники історії». Також пан Сакварелідзе торкнувся питання ЗМІ: наскільки вони впливають на думку виборців та як формують образ політиків, звернувши увагу на те, що 84% виборців України формують думку про політика саме через телебачення, а потім віддають за нього голос на виборах.

«Найстрашніший ризик і найбільш небезпечне захворювання для політика – зазнатися й віддалитися від суспільства», – уважає Давід Сакварелідзе.

Він також поділився своїми роздумами щодо того, чому в Україні нічого не змінюється, зауваживши, що постійно апелювати до війни не можна, адже є приклади інших країн, де також є війна, але їхня економіка розвивається. Іноді війна є, навпаки, поштовхом для розвитку, тому потрібно спрямувати всі свої зусилля на комплексні ефективні зміни. «Україна для Росії не Грузія, Україна для Росії є продовженням Путіна, адже це величезна держава з великим потенціалом у центрі Європи. І саме тому, нам не потрібно чекати, а робити реальні справи», – переконаний Давід Сакварелідзе.

На завершення гість порекомендував інтернам роз’яснювати політичні процеси, що відбуваються в Україні, старшому поколінню, якому часто бракує політичних знань, адже, на думку спікера, дідусі й бабусі довіряють онукам більше, аніж політикам.

2017.04.26._david.jpg

2017.04.26._david_2.jpg

2017.04.26._david_3.jpg

2017.04.26._david_5.jpg

2017.04.26._david_4.jpg

shyrochenko.jpgТетяна Широченко

Українська