Володимир Панченко про національну економіку як інструмент розвитку держави

А. Сміт, К. Маркс, Ф. Ліст… Саме з розповіді про внесок цих постатей в економічне буття світу почалося знайомство інтернів із Володимиром Панченком, директором Інституту суспільних досліджень. Експерт поділився думками щодо того, якою має бути економіка держава, що прагне розвитку.

Володимир Панченко – людина, яка будувала великі підприємства з нуля, – уважає, що успіх будь-якої справи залежить від правильного застосування системного підходу: «Неуспішність реформ в Україні пов’язана з відсутністю такого підходу до них, який би пов’язував усі елементи в єдине ціле».

Виходячи з цього, пан Володимир звертає увагу інтернів на теорію національної економіки Ф. Ліста. За словами гостя, національна система економіки – чинники, які творять націю й економіку. Серед держав, які вже успішно використали інструменти національної економіки, є Сінгапур і Малайзія. Одним із її прихильників є світовий лідер Дональд Трамп, який ще у своїй передвиборній кампанії на цьому акцентував.

На думку Володимира Панченка, економіка повинна підсилювати націю, а нація – економіку; коли цей цикл розривають, починаються проблеми. Експерт переконаний, що Україна має перейняти зарубіжний досвід і застосувати політику національної економіки. Сьогодні, на його думку, у парламенті достатньо прихильників теорії національної економіки для того, щоб почати впроваджувати реформи, орієнтовані на розвиток держави. Україна має позиціонувати себе на міжнародній арені як суб’єкт, який чітко заявляє про свої наміри, а не чекати того, що запропонують інші держави.

2017.04.06._panchenko_1.jpg

2017.04.06._panchenko_2.jpg

2017.04.06._panchenko_4.jpg

2017.04.06._panchenko_5.jpg

2017.04.06._panchenko_6.jpg

2017.04.06._panchenko_3.jpg

Українська