Враження інтернів від засідання на тему: «Загальнообов’язкове пенсійне страхування другого рівня»

20190301183935743847975067.jpg

27 лютого Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення за сприяння Міжнародної організації праці провів засідання тристороннього «круглого столу» на тему: «Загальнообов’язкове пенсійне страхування другого рівня», яке відвідали інтерни Рак Оксана (Комітет у справах ветеранів та осіб з інвалідністю), Шуневич Катерина (Відділ зв’язків з органами правосуддя) та Мироненко Серафим (Головне організаційне управління).

Відкрив засідання Перший заступник голови Комітету Сергій Каплін. В своїй промові він зазначив, що запровадження другого рівня пенсійної системи не зможе врятувати нас від усіх проблем пенсійного забезпечення в Україні без паралельного реформування системи оплати праці.

Щодо доцільності запровадження в Україні накопичувальної системи пенсійного страхування своєю думкою поділився Кенічі Хіросе – старший спеціаліст з питань соціального забезпечення Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи. Зокрема, він вважає, що перед запровадженням другого рівня пенсійної системи та приватизації пенсій слід проаналізувати досягнення інших держав у цьому напрямку впродовж останніх тридцяти років. Відомо, що у багатьох з них приватизація пенсій не принесла очікуваних результатів. Конкретні приклади з досвіду запровадження за кордоном такої політики навів Фабіо Дюран Вальверде – керівник підрозділу публічних фінансів, актуальних розрахунків та статистики Департаменту соціального захисту Міжнародного Бюро праці.

Для інтернів участь у «круглому столі» була дуже цікавою ще й тому, що окремо підіймалися питання майбутнього сучасної молоді. Стосовно цього Сергій Каплін зазначив: «Наша ідея прогресивна, вона дасть можливість молоді від 18 до 35 років відкладати собі на життя – це буде формувати нову культуру заощадження в країні, і це дозволить, врешті-решт, відчепитися від зашморгу Міжнародного Валютного Фонду, ми зможемо позичати всередині країни».

img_4195_0.jpg

За підсумками круглого столу інтерни обмінялися своїми думками щодо почутого та дійшли висновків, що соціальне забезпечення є таки однією із пріоритетних складових соціальної політики, і належне здійснення останньої є передумовою для утвердження належного рівня соціальної захищеності і безпеки кожного, хто перебуває під юрисдикцією держави. Так як другий рівень соціального забезпечення передбачає створення системи накопичувальних індивідуальних пенсійних розрахунків в рамках загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, перехід на нову модель в перспективі має посилити державні гарантії забезпечення високих соціальних стандартів та залучити інвестиційні ресурси у національну економіку. 

Оксана Рак
інтернка Комітету у справах ветеранів та осіб з інвалідністю

Undefined