«Як вижити інтернам в українському парламенті» — воркшоп від Олени Костинюк

Сатиричний воркшоп «Як вижити в парламенті» провела випускниця Програми стажування молоді у Верховній Раді України Олена Костинюк.

kostynyuk.jpg

Під час першого рольового інтерактиву інтерни та інтернки мали можливість перевірити свої знання процедур, графіків і таємних переходів Верховної Ради України. Так, з упевненістю можна сказати, що завдяки Олені тепер усі учасники й учасниці Програми знають, що означає «запустити» документ та в який спосіб найкраще передати його на підпис Керівникові Апарату об 11 годині ранку непленарного понеділка, якщо перебуваєш у відділі стажування на Грушевського, 18/2 чи Садовій, 3-А.

Інший інтерактив — трансформаційна гра «Червоне та чорне» — допоміг випробувати налагоджену командну роботу, навчитися правильно будувати стратегію взаємодії та ухвалювати вірні рішення з обмеженим обсягом вхідної інформації.

Але, мабуть, найкориснішими були секрети успіху в українському парламенті, якими поділилась Олена.

kostynyuk_2.jpg

Отож, усім майбутнім учасникам та учасницям Програми стажування молоді у Верховній Раді України на замітку — десять правил виживання в українському парламенті від Олени Костинюк:

Правило перше (і найважливіше). «Улыбаемся и машем!». Інтерни та інтернки мають завжди бути ввічливими, привітними та вражати всіх наповал своїми усмішками.

Правило друге. Комунікація — це те, що «витягне» завжди, тому інтерни й інтернки мають навчитися вільно спілкуватись із людьми різних статусів та посад.

Правило третє (воно ж — заповідь). Усі. Документи. Завжди. Мають. Бути. В. Папці.

Правило четверте. «Я до Вас за підписом!» — таємна фраза, за якою можна розпізнати інтерна або інтернку. Проте найважливіше випробування полягає в тому, чи зможе учасник або учасниця Програми, коли документ буде готовим, доставити його до адресата. У цьому допоможуть два лайфхаки.

Лайфхак 1: у телефонній книзі Апарату Верховної Ради зазначені, крім номерів телефонів, також й адреси та кабінети всіх необхідних осіб.

Лайфхак 2: якщо документи на підпис потрібно доставити Керівникові Апарату чи заступникам, то завжди (справді, завжди) краще спочатку зателефонувати до приймальні, щоби не згаяти час і зайві нервові клітини.

Якщо ж ці лайфхаки вам чомусь не допомогли, то тут в дію приходить:

Правило п’яте. Інтерни й інтернки мають уміти обґрунтовано пояснювати свої дії (особливо, коли вони не дали бажаного результату).

Правило шосте. Учасникам й учасницям Програми варто якнайбільше спілкуватись одне з одним, а також використовувати всі можливості, які надає «Ліга інтернів» та Київ як столиця політики, бізнесу й культури.

Правило сьоме. Не зациклюватися довго на однаковій, особливо монотонній, роботі. Намагатися справлятись із цими обов’язками якнайшвидше або поєднувати їх з іншими справами.

Правило восьме. Не боятися просити про більшу відповідальність і проявляти ініціативу.

Правило дев’яте. Одне з найважливіших умінь інтернів та інтернок — це ставити правильні запитання.

Правило десяте. Люди — це зв’язки. Ви не зобов’язані знати все в цьому житті, але маєте знати людей, які можуть знати те, чого не знаєте ви.

 

*Tips від лектора:

Книги:

● Макс Фрай «Лабіринти Єхо» (цикл книг, із рос. Макс Фрай «Лабиринты Ехо»).

*Tips від лектора — це фільми, книги та інші довідково-інформаційні матеріали, які лектор цитує, згадує або рекомендує до ознайомлення для глибшого розуміння викладеної теми та всебічного особистого розвитку.

 

Ірина Околович

інтернка Секретаріату Комітету з питань

гуманітарної та інформаційної політики

 

 

 

Undefined