Єгор Соболєв: «Жоден із 461 законопроекту, де було виявлено корупційні ризики, не став законом у такому вигляді”

Наприкінці квітня до інтернів завітав Єгор Соболєв, народний депутат України, голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Депутат розповів інтернам про основні функції Комітету. Наголосив, що серед них особливо важливу роль відіграє проведення антикорупційної експертизи – перевірки законопроектів на наявність потенційно корупціогенних чинників, які найчастіше закладені у формулюваннях положень, що допускають винятки з правил чи дискреційну можливість (можливість по-різному трактувати норми закону). За час роботи Комітету було надано 461 висновок із негативною оцінкою. Жоден із цих проектів не став законом у такому вигляді.

Єгор Соболєв назвав три законодавчі акти, ухваленням яких він пишається. По-перше, це Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно», який фактично зробив відкритим реєстр нерухомості. По-друге, це зміни до статті Кримінального кодексу України про незаконне збагачення. Новація полягає в тому, що відтепер посадовець зобов'язаний доводити свою невинуватість (раніше правоохоронець мав доводити факт порушення). Перша справа, що дійшла до суду за цією нормою, – це справа прокурора Мартиненка. По-третє, закладена в Законі України «Про Національне антикорупційне бюро України» незалежність НАБУ і САП, що забезпечується високими зарплатами для детективів, бо без цього новостворені органи були б фіктивними й неефективними.

Нині є низка важливих законопроектів, які зареєстровані в парламенті, але не поставлені на порядок денний. Серед них проект Закону України № 4038-А «Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам». Чіткі норми, які регулює цей законопроект, були одними з 25 вимог GRECO для України.

2017.04.27._sobolyev_1.jpg

2017.04.27._sobolyev_12.jpg

2017.04.27._sobolyev_3.jpg

2017.04.27._sobolyev_4.jpg

nechay.jpgКіра Нечай,
інтерн Комітету з питань запобігання
 і протидії корупції

Українська